timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

17 Ekim 2018 Çarşamba
23:40
Güncel   Önceki Haber     |     Sonraki Haber       |      ANA SAYFA
Hızlı Yazdır! Hızlı Yazdır        
Yazı boyutunu:    

Tarih/Saat: 6 Aralık 2016 Salı, 01:34:38

İnançlı Gençlik Ankara’da!..

81 ildeki 180 üniversitenin AGD’li başkanları Kızılcahamam’da kampa girdi.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Üniversite Komisyonu’nun organize ettiği; 81 il, Kıbrıs ve Azerbaycan’dan gelen üniversite, fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokul başkanlarının katıldığı 2 gün süren ‘Okul ve Birim Başkanları’ toplantısı sona erdi.
 

KENDİMİZ İÇİN İSTEDİĞİMİZİ BİR BAŞKASI İÇİN DE İSTİYORUZ

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve İçişleri Eski Bakanı Oğuzhan Asiltürk, 1500 üniversiteliye seslendi. “Milli Görüşçü olmak; başkası için yaşamak ve her yaptığımızın hesabının ahirette vereceğimizi bilmektir.” diyen YİK Başkanı Asiltürk: “Biz iyinin güzelin doğrunun faydalının hakkın ve adaletin toplumda yaşanılır kılınmasını isteyen bir topluluğuz. Bu bizim inancımız gereğidir. Bizler Allah’a ve ahiret gününe iman ediyoruz. Bu ne demek oluyor? Bizler, bizleri yoktan var edip, bizleri rızıklandıranın Allah olduğuna iman ediyoruz. Allah’ın bizi bu dünyada imtihan ettiğini ve yapıp ettiğimiz her şeyin ve dahi yapmadıklarımızın hesabını soracağına iman ediyoruz. Müslümanız elbette, ancak yaşadığımız şu hayatta adaleti, barışı, kardeşliği kendi aramızda, kendi yaşadığımız toplumda tesis edemezsek kâmil manada imanımızın gereğini yerine getirmiş olamayız. Biz inandıklarımızı karşımızdakilere anlatıyoruz, buna tebliğ diyoruz. Allah’ın tüm insanlara gönderdiği mesajı herkese anlatıyoruz. İnandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Bunu herkes için istiyoruz. Biz kendimiz için istediğimizi bir başkası için de istiyoruz bu ahlakın bir gereğidir.”  değerlendirmesinde bulundu.
 

İFSAT VE TALANA KARŞI İMAR VE ISLAH

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan toplantıda “Biz kimiz ve ne istiyoruz?” isimli bir sunum gerçekleştirdi. Toplantının öğleden sonraki oturumunda konuşan Turhan “Hazreti İsa’nın (AS) ardından yaklaşık 6 yüzyıl sonra, 610 yılında Cenab-ı Allah tekrar insanlara seslendi. Mekke’de Abdullah’ın oğlu Efendimiz (SAV) son elçi olarak görevlendirildi. Mekke’de 13 yıl süren çetin bir dönemin ardından Müslümanlar 622 yılında hicret ettikleri Yesrib’de adil bir yönetim ve sömürünün olmadığı bir pazar kurdular. Ensar ve Muhacir kardeşliği tesis edildi. Yesrib Medine oldu. Hazreti Adem’le (AS) başlayan ve fakat defalarca tahrif edilen ve unutulan vahiy, dönem dönem gönderilen peygamberlerle yeniden insanla buluştu, her seferinde yine tahrif edildi, yine unutuldu. Son kez Efendimiz (SAV), İslam’ın son peygamberi olarak görevlendirildi. Efendimiz’in (SAV) risaletiyle insanlara ifsat ve talana karşı imar ve ıslahın kuralları hatırlatıldı. İç karışıklıklara rağmen İslam kısa sürede, üç kıtaya yayıldı. bin yıldan fazla bir süre yeryüzünde imar ve ıslah hareketleri talan ve ifsadın önüne geçti.” dedi.
 

TÜRKİYE, İRAN VE MISIR...

 “Mutlu azınlık, Siyonist sermaye sahipleri, kendilerinden olmayan insanları birbirlerine düşürerek, çatıştırarak, savaştırarak, aralarına nifak sokarak bir süreci işletiyor.” diyen Genel Başkan Turhan: “Biz sağcı-solcu, laik-antilaik, Kürt-Türk kavgası yaparken onlar sürekli kazanıyorlar. Şimdi soru şu? Bu mekanizma ilelebet böyle mi devam edecek? Elimize bir dünya haritası alıp önümüze koyup baksak göreceğiz ki Müslümanların yaşadığı coğrafya dünyanın en verimli en zengin coğrafyası. Bu coğrafyada yaşayan Müslümanlar gerçekten isterler ve bunun için gayret ederlerse bu küresel sömürü sistemini etkisiz hale getirebilirler. Küresel sömürü sisteminin işleyişine engel olmanın en etkili yolu enerji kaynaklarını, enerji nakil yollarını ve okyanus ticareti tröstlerin tekelci mekanizmasının dışına çıkarmaktır. İşte tam bu noktada jeopolitik devreye girmektedir.  Üç ülke, Türkiye, İran ve Mısır birlikte hareket ederlerse mevcut dünya düzeninin çarkları durmak zorunda kalır. Bu ülkeler arasındaki ikili kombinasyonlar bile dengeleri değiştirmek için yeterlidir. Türkiye, İran, Mısır birlikteliğinde ya da İran-Mısır, Türkiye-Mısır, İran-Türkiye birlikteliklerinde, iki okyanus, üç kıta, sekiz deniz arasında geçişin kontrolü İslam coğrafyası lehine değişir” ifadelerini kullandı.
 

“MEVCUT SİSTEMİN SİGORTASI; SİYONİZM”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AGD Genel Merkez Üniversite Başkanı Ömer Faruk Yazıcı yeni görev alan üniversitelileri tebrik etti. Yazıcı: “Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın, bu dava üzere ölmeyi nasip etsin. İslam toprakları başta olmak üzere, dünyayı kendi mekanizmalarını işletmek adına bölen, kurttan beter bir anlayışıyla nimetleri taksim eden, zalimlik yaparak kan ve gözyaşını reva gören mevcut sistemin sigortası, oyun kurucusu Siyonizm’in planları sizlerin gayretiyle yerle bir olacaktır Allah’ın izniyle. Heyecanımızı yapay, geçici şeyler üzerine inşa edersek 1 yıl sonra başka şeylerin peşinden koşarız. Ama heyecanımızı İmanımızdan alırsak bu vazifelerin imani bir gereklilik olduğunu unutmaz isek ömür boyu bu davaya olan mensubiyetimizle yaşar gideriz.” ifadelerini kullandı. 

   milligazete.com.tr

 

   manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden
   sorumlu değildir.

 

Paylaş :

Diğer Haberler
Sedanur'u Bulan Ekipten Yürek Dağlayan Sözler
Diyanet Aileleri Uyardı
Hicrî Yılbaşı Hayırlı Olsun
Direksiyon Başında Telefonu Bitireceğiz!
Kurban Bayramına Dair
İşte il il bayram namazı saatleri!
Allah’a “kurb”an olmak
700'den Fazla Kişi Müslüman Oldu...
Bayram Sevinç ve Neşedir...
İl İl Ramazan Bayramı Namazı Saatleri
Oruç Yeni Bir Varoluştur?
İlim, İrfan, Bilgi ve Hikmet Medeniyeti
Yaradılış, Diriliş ve Hesap
Soyağacı Sorgulama İçin?..
Almanya'da '14. Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması'
İstanbul Nüfusuyla 129 Ülkeyi Geride Bıraktı!..
Dua İle Mesaiye Başlıyorlar!..
Tüm Yurtta Mevlit Kandili Coşkusu!..
Müftüye Nikah Yetkisi Yürürlüğe Girdi
Mevlid Kandili’nin Anlamı ve Ehemmiyeti
Mevlid Kandili'nin Adı Değişiyor!
Ahiret Olmasa Haklarını Kim Alacak?..
Arakanlı Annenin Dehşetli Dramı
BM'den Arakan'a Yardım Çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Belli Oldu!
Arakanlı Müslümanların Cesetlerini Yakıyorlar!..
2017 Kurban Bayramı Namaz Vakitleri
Arafat Coğrafyası Havadan Görüntülendi
Arakanlı Müslümanlara Soykırım Uygulanıyor!
Ehli Sünnet Düşmanlığı!
15 Temmuz'un Yıldönümünde Türkiye Meydanlarda
Şehitlere 100 Bin Hatim
Türkiye’de 128 Bin Hafız Var
Her Müminin Kalbi Bir Kabe'dir!..
Tehlikeli Sıcak Hava Dalgası
  YAZARLAR
  GAZETE 1. SAYFALAR
  ÖNE ÇIKANLAR
  TARİHTE BUGÜN
17 Ekim 1918
Yugoslavya Cumhuriyeti kuruldu. ...
17 Ekim 1919
Batı Trakya'daki İskeçe kasabası, Yunanlılar tarafından işgal edildi. ...
17 Ekim 1950
ilk Türk askeri birliği, Kore'ye ulaştı ve Pusan'da karaya ...
17 Ekim 1951
Türkiye'nin NATO'ya katılmasıyla ilgili protokol, Londra'da imzalandı. ...
 
  SON DAKİKA
» Avrupa’nın En Büyük Bilimsel İslam Kütüphanesi
» Yakın Geleceğin Gözde Meslekleri!..
» En Kıymetli Su: Zemzem
» Sultan Abdülhamid'in Statükosunu Çiğnemek İstiyorlar
» Bağırsaklarla İlgili Enteresan Tesbit
» Norveç'te İslam Hızla Yayılıyor
» Dinin Tarifi ve Mahiyeti
» Bu, Müslümanların İlme Verdiği Değeri Gösteriyor
» Sedanur'u Bulan Ekipten Yürek Dağlayan Sözler
» Ürdün'den Mısır ve Irak'a Ekonomik Çağrı!
» Diyanet Aileleri Uyardı
» İslamda Hilmin Yeri ve Önemi
» Harput Kalesinden Çıkanlar Şaşırttı
» Hicrî Yılbaşı Hayırlı Olsun
» Alan Kürdi'nin Halasından Çarpıcı Sözler
  PARA PİYASALARI
    Alış Satış
  USD % tle>Sayfa untuleneme
  EUR % tle>Sayfa G runtuleneme
  HAVA DURUMU
İstanbul 19 ° C./ 17 ° C.
Ankara 19 ° C./ 7 ° C.
İzmir 28 ° C./ 14 ° C.
  NAMAZ VAKİTLERİ
 
  GÜNÜN FOTOĞRAFI    Hepsini gör
  HARİTA

Haritayı Daha Büyük Görüntüle
  SON 24 SAAT
Copyright © 2008 - MANA HABER. Her Hakkı Saklıdır.  
manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Sitemizde yayınlanan yazı, resim, grafik, ses ve görüntüler, ancak izin alındıktan sonra, kaynak gösterilerek ve link verilerek yayımlanabilir.