timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

22 Şubat 2019 Cuma
20:24
Güncel   Önceki Haber     |     Sonraki Haber       |      ANA SAYFA
Hızlı Yazdır! Hızlı Yazdır        
Yazı boyutunu:    

Tarih/Saat: 7 Haziran 2017 Çarşamba, 23:29:06

ABD’nin İpiyle Kuyuya İnmek

Bismillahirrahmanirrahim
Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.


Erbakan Hocamız hayatı boyunca İslam ümmetini ve bütün insanlığı Siyonizm tehlikesi karşısında uyarmıştır. Bu uyarmanın temelinde zalim ve ırkçı bir dayatmaya karşı birlikte direnme çağrısı vardır. Son iki yüz yıl içinde bölgemizde ve dünyada yaşanan bütün savaşlar Siyonizm için yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir. Siyonizm; Beni İsrail’in, üstün ırk olarak dünya hâkimiyetini esas alan, vaat edilmiş topraklar üzerinde “Büyük İsrail’i” kurmayı hedefleyen ve kendi ırklarından olmayan bütün insanlığı da kendilerine hizmet için maymundan devşirilmiş köleler olarak gören ırkçı ve zalim bir inanıştır. Bu inanışın jandarmalığını ABD yapmaktadır. Bu jandarmanın tek görevi Siyonizm’e hizmet etmektir. Siyonizm’e hizmet etmek ABD’nin kuruluş sebebidir. Bu ABD’nin ipiyle kuyuya inmek cehennemin en derin yerine yolculuk yapmaya talip olmaktır. 

 

İTİBAR EDİLECEK İP

Müslüman’ın sarılacağı ip ABD’nin değil, Allah’ın ipidir. Emir böyledir. ALİ İMRAN 103: “Hepiniz topluca Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın; parçalanmayın. Allah›ın size olan nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman kişiler idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti ve O›nun nimetiyle siz kardeşler oldunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. Allah doğru yola gelesiniz diye ayetlerini işte böyle açıklar.” Bu ayet inananlara Kur’an ve Sünnet etrafında ittifak etmelerini, aralarında tefrika yapmamalarını, tek bir ümmet olmalarını, kardeşliklerine zarar verecek davranışlardan sakınmalarını emretmektedir. Bu emirlere uyan ve gereğini yerine getiren Müslümanlar ancak Allah’ın rızasın erişebilirler. Günümüz Müslümanlarının hali bu ayetin manasına uygun değildir. Bu ayete rağmen Müslümanlar ittifak halinde değildirler. Ve bu asrın Müslüman idarecileri kendi varlık ve iktidarlarını korumak için Siyonizm’in jandarması ABD’nin himayesine sığınmayı, Allah’ın inayetine tercih etmişlerdir. Yaşadığımız olayların temelinde yatan gerçek budur. İzzet ve şeref ABD ve müttefiklerinin yanında değil, Allah’ın inayetine sığınmaktadır. İşini Kur’an ile görenler için şu ayet önemli bir belgedir. FATIR 10: “Kim izzet ve şeref bulmak istiyorsa, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah’ındır. O’na ancak güzel kelimeler (sözler) yükselir. Onları da Allah›a salih amel yükseltir. Kötülükleri planlayan ve örgütleyenlere gelince, onlar için çetin bir azap vardır ve onların planı bozulur.” ABD, AB ve İsrail, kötülükleri planlayan ve örgütleyenlerdir. Bunların bütün planları mutlaka bozulacaktır. Bunu bize haber veren Rabbimiz Allah’tır. Ve Rabbimiz müminleri bırakıp kötülükleri örgütleyeler nezdinde izzet ve itibar aramayı inanan kullarına yasaklamıştır. NİSA 139: “Müminleri bırakıp da kâfirleri veli (dost ve yönetici) edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah’a aittir.”  Milli Görüşçüler olarak bu ve benzeri ayetlere muhalefet ederek ABD’yi kedi gelecekleri için stratejik müttefik edinenlerin yolunu “işbirlikçi siyaset” yolu olarak tanımlamaktayız. Bu siyaset yolu tercih edenlerin sonunun feci olacağını ilim, coğrafya ve tarih bize işaret etmektedir. ABD’nin sözünü ve gücünü Allah Teâlâ’nın sözünden ve gücünden üstün görmek, derin bir cehalet ve tedavisi zor bir hidayet kararması hastalığıdır.

 

TRUMP’IN RİCASI KATAR’A AMBARGO 

Halkı Müslüman yedi ülkenin yönetimleri Müslüman Kardeşler Teşkilatına ve Hamas’a verdiği destekten dolayı Katar’a ambargo kararı almışlar. Suudi Arabistan, Mısır, Yemen, Libya Bahreyn, BAE ve Maldivler, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurdular. Niçin? Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün: “Trump savaş açmaya değil, İslam ülkelerini birbirleriyle savaşmaları için organize etmeye geldi.” dediği ABD niyetinin bir yansıma olarak bu ambargo gündeme gelmiştir. Yani Trump’ın bir ricası bu ambargoyu sağlamıştır. Çünkü ABD ve İsrail, İhvanı ve Hamas’ı radikal İslami terör örgütü olarak ilan etmiştir. Bu bakımdan Katar ile ilgili olarak İsrail’in takındığı tavır doğru okunmalıdır. İsrail Savunma Bakanı Liberman’ın, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, kendilerine «Arap ülkeleriyle radikal İslami teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunduğunu» söylemesi sıradan bir şey değildir. Bu açıklama ABD ve İsrail’in 1990 yılından itibaren birlikte yürüttük İslam ile savaşın hangi boyutlara geldiğinin belgesidir. Liberman’ı sevindiren şey; “Arap ülkeleri bile bu bölgedeki riskin İsrail değil, Radikal İslami terörün olduğunu anlamıştır” sözünde gizlidir. Bunların radikal İslam dediği şey şuurlu İslam’dır. İslam’ı terörle birlikte anmaları ise kendileri açısından bir stratejidir. ABD ve İsrail’in BOP’a engel teşkil eden bütün şuurlu toplulukları etkisiz hale getirmeye çalışması yapılarının gereğidir. Asıl burada dikkate alınması gereken halkı Müslüman ülke yöneticilerinin takındıkları işbirlikçi tavırdır. İslam ülkelerinin kurtuluşu İslam Birliğindedir. İslam ülkelerinin birbiriyle kavgalı olmaları ancak Siyonizm’in işine yarar. ABD ve İsrail Türkiye’yi, Suriye’yi, Suudi Arabistan’ı bölmek istiyor. Irak’ı, Libya’yı, Yemen’i Afganistan’ı, Pakistan’ı parçalı hale getirdiler. Ve bu bölgeyi İslamsız bir hale getirmenin mücadelesini veriyorlar. Niyeti bu olan bir ABD ve İsrail’in peşine düşmek bize ancak zillet getirir. 

 

TÜRKİYE’NİN ÖNEMİ

Aslan düştüğü yerden kalkar. Türkiye’yi idare edenler Milli Görüş’ün teklif ettiği İslam Birliğinin kurulması için öncülük etmesidir. Bu ise D-8’leri güçlendirmeyi gerektirir. D-8 Yeni Bir Saadet Dünyasının kurulmasının ilk adımıdır. 15 yıldır ülkeyi idare eden AK Parti yöneticilerinin bu zamana kadar D-8’zi diline almamaları üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Bilinmesi gereken başka bir gerçek şudur ki İslam ile Batının hesaplaşması kaçınılmaz bir şeydir. Ve hesaplaşmada zafer İslam’ın olacaktır. Selam hidayete tabi olanlara… -İsmail Hakkı Akkiraz

   milligazete.com.tr

 

   manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden
   sorumlu değildir.

 

Paylaş :

Diğer Haberler
Aileyi Kurtaralım!..
2019 Yılı Hac Kuraları Açıklandı
Her Yıl 3,3 Milyon Kişi Alkolden Ölüyor!..
Yemen'de İnsanlar Açlıktan Ölüyor!..
İrlandalı Sanatçı Sinead O'Connor, Müslüman Oldu
Sedanur'u Bulan Ekipten Yürek Dağlayan Sözler
Diyanet Aileleri Uyardı
Hicrî Yılbaşı Hayırlı Olsun
Direksiyon Başında Telefonu Bitireceğiz!
Kurban Bayramına Dair
İşte il il bayram namazı saatleri!
Allah’a “kurb”an olmak
700'den Fazla Kişi Müslüman Oldu...
Bayram Sevinç ve Neşedir...
İl İl Ramazan Bayramı Namazı Saatleri
Oruç Yeni Bir Varoluştur?
İlim, İrfan, Bilgi ve Hikmet Medeniyeti
Yaradılış, Diriliş ve Hesap
Soyağacı Sorgulama İçin?..
Almanya'da '14. Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması'
İstanbul Nüfusuyla 129 Ülkeyi Geride Bıraktı!..
Dua İle Mesaiye Başlıyorlar!..
Tüm Yurtta Mevlit Kandili Coşkusu!..
Müftüye Nikah Yetkisi Yürürlüğe Girdi
Mevlid Kandili’nin Anlamı ve Ehemmiyeti
Mevlid Kandili'nin Adı Değişiyor!
Ahiret Olmasa Haklarını Kim Alacak?..
Arakanlı Annenin Dehşetli Dramı
BM'den Arakan'a Yardım Çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Belli Oldu!
Arakanlı Müslümanların Cesetlerini Yakıyorlar!..
2017 Kurban Bayramı Namaz Vakitleri
Arafat Coğrafyası Havadan Görüntülendi
Arakanlı Müslümanlara Soykırım Uygulanıyor!
Ehli Sünnet Düşmanlığı!
  YAZARLAR
  GAZETE 1. SAYFALAR
  ÖNE ÇIKANLAR
  TARİHTE BUGÜN
22 Şubat 1848
Paris Ayaklanması ve 1848 devrimleri başladı. ...
22 Şubat 1916
Çorlu'da bulunan 2.Ordu'nun Doğu bölgesine nakletme kararı alındı. ...
22 Şubat 1919
Maraş, İngilizler tarafından işgal edildi. ...
22 Şubat 1977
Libya'dan Türkiye'ye direkt para transferi yapılabileceği bildirildi. ...
 
  SON DAKİKA
» Kaza ve Kadere İmanın Mahiyeti
» Âhirete İnanmayanın Vay Haline
» Aileyi Kurtaralım!..
» Yemen'de 24.4 Milyon Kişi Aç!..
» Zikir, İmanı Tecdid Eder!..
» Mesuliyetimiz Büyük, Daha Çok Çalışmalıyız!..
» Rızkı Artıran, Ömrü Uzatan ve Hayatı Cennete Çeviren Bir İş!..
» 2019 Yılı Hac Kuraları Açıklandı
» 2018 Yılının En Önemli Bilim Haberleri
» Prof. Karatay: Glutenin Neden Olduğu 20 Hastalığı Açıkladı
» Karla İlgili 15 İlginç Gerçek!..
» Müslüman Şahsiyetin En Temel Özelliği: Halîm Olmak
» Diyanet'ten Kura-ı Kerim İle Alakalı Önemli Açıklama
» Kuran-ı Kerim En Büyük Mucizedir
» Belçika'da Yaşayan Türklerin Evlenme Sorunu
  PARA PİYASALARI
    Alış Satış
  USD % tle>Sayfa untuleneme
  EUR % tle>Sayfa G runtuleneme
  HAVA DURUMU
İstanbul 7 ° C./ 3 ° C.
Ankara 3 ° C./ -3 ° C.
İzmir 14 ° C./ 4 ° C.
  NAMAZ VAKİTLERİ
 
  GÜNÜN FOTOĞRAFI    Hepsini gör
  HARİTA

Haritayı Daha Büyük Görüntüle
  SON 24 SAAT
Copyright © 2008 - MANA HABER. Her Hakkı Saklıdır.  
manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Sitemizde yayınlanan yazı, resim, grafik, ses ve görüntüler, ancak izin alındıktan sonra, kaynak gösterilerek ve link verilerek yayımlanabilir.