timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

timberland outlet polos lacoste mbt baratos nike roshe run ghd outlet hollister madrid nike outlet nike huarache joyas pandora Gafas ray ban ray ban baratas ralph lauren espa?a gafas oakley nike sb baratas new balance baratas nike free baratas boligrafos montblanc air jordan ireland new balance ireland

24 Şubat 2018 Cumartesi
03:34
Güncel   Önceki Haber     |     Sonraki Haber       |      ANA SAYFA
Hızlı Yazdır! Hızlı Yazdır        
Yazı boyutunu:    

Tarih/Saat: 9 Ağustos 2017 Çarşamba, 00:53:21

Ehli Sünnet Düşmanlığı!

Önce tasavvufa-tarikatlere vurmakla başlıyorlar mevzuya. Tarikatlere vurmanın fıkhî bir müeyyidesi yok.

Günümüz tarikatçileri de bunlara yeterince malzeme veriyor doğal olarak. Bu efendiler de, doğruyu yanlış için kullanarak, ne ulema bırakıyor ortada  ne Allah dostu, vuruyor da vuruyor.Öyle ya, İndirilmiş dinde tarikat mi vardı?

Sonra, mezhepleri tartışmaya başlıyor. “Rahmet olan ihtilafı” çelişkiymişcesine ve bu çelişkiyi bütün İslam tarihi boyunca sadece bu akıllı keşfetmişcesine verip veriştiriyor. İndirilmiş dinin temsilcisi olmanın getirdiği hakkı da alıyor yamacına, veriyor hükmü; “Peygamber zamanında mezhep mi vardı ?”

Sonra doğal olarak Sahabelere geliyor sıra! Peygamberin “onlar yıldız gibidir, hangisini takip ederseniz doğru yolu bulursunuz” dediği Sahabeleri birer birer diline dolamaya, itibarsızlaştırmaya haşa ayağa düşürmeye çalışıyor. Resulün Sahabelerini de aradan çıkartması gerek ki gayesine ulaşabilsin!

Sıra geldi Peygambere !..  Peygamber nasıl aşılır peki? Sözleri ve hayatı- sünneti ve hadisleri itibarsızlaştırılarak tâbi ki. Müslümanların, Kur‘an-ı Kerim'den sonraki en sağlam kaynağı olan hadisleri aradan çıkarttığınız zaman, Peygamberin sözlerine ve hayatına dair neyiniz kaldı elinizde?

“Kur'an bize yeter! “ klişesiyle çıkıyorlar sonra karşınıza. İyi de bütün İslam tarihindeki bu saydığım Sahabeler, mezhep imamları, Allah dostları, ulema evliya vesair insanlar Kur'an yetmediği için mi bu yolda yürüdüler? Veya Kur'an bize yeter de, bunu anlayan, binbeşyüz yıl sonra keşfeden, idrak eden bi sen misin?

(Bu arada İşid zihniyetinin türeme sebebi de bunlardır. Arada ne Sahabe ne mezhep ne ulema ne ölçü ne izan bırakmayınca İşidcilerin her mevzuu da yaptığı “hadi gel Allahı hakem yapalım” noktasına gider, harici mantığına bürünürsünüz. Bunların İşid'den tek farkı, ellerine silah alacak cesaretleri olmadığı için, o mevzularla alakalı kısımları kendilerine uygun yorumlamalarıdır.)

Biz, Allahı Peygamberinden öğrendik. Peygamberi Sahabelerinden... Sahabeleri Tâbiin, Tebei tâbiin, imamlar alimler Allah dostları evliyalarla günümüze kadar gelen silsileden öğrendik. Silsileyi bugünden başlayarak birer birer itibarsızlaştırma gayesinin bugün ufak ufak yapmaya çalıştıkları gibi hadisler uydurma, sünnet o zamana mahsustu,  mezhep yok, imamlar benim kadar bilmez, tarikatler zaten Yunan felsefesinden geldi neticesinden yola çıkarak;  “Kur-an'ı ancak indirilmiş dinin temsilcisi olarak ben yorumlarım” değil midir? Hatta daha ötesi  “Kur-an Allah tarafından korunmuştur tabii ki de o Kur-an bu Kuran mı ?” sorusunu "açıkça" dile getirmek olmasın?

Ehli Sünnet, İslam'ın ana yoludur! Kim ki Ehli Sünnet yolunu tahrif etmek istiyor, o İslamı tahrif etmek istiyordur. İtikâdi olarak insanların ahiretlerini heder etmelerinin çok ötesinde dünyalarını da heder etme peşindedirler. Dikkat edin, içimizden görünen ama Ehli Sünnet yoluna karşı ortaya çıkmış bütün akımların güdücüsü olan bir devlet, bir güç odağı bir merkez vardır. İster Batı-İngiliz merkezli oryantalisti, ister İran merkezli Şii'si, Suud merkezli vehhabi'si, şusu busu. Ortak noktaları Ehli Sünnet çizgisini tahrip etmek olan 72 fırka... Kur'andan başka ölçü tanımam diyen ‘indirilmiş din'ci ile, ‘Kur ‘an hakemdir' diyen harici İşidci arasında, Ehli Sünnet yolunu kendine baş düşman gören ve bir kaçı dışında Peygamber zevceleri de dahil neredeyse bütün Sahabeleri tekfir eden Şiilik ile, İngilizlerin Osmanlıyı yıkmak için bir hançer gibi kullandığı vahhabilik arasında hiçbir fark yoktur!

 “ Din ederdir, edep hallere riayet...”  Asrı saadet döneminden itibaren sırasıyla Sahabeler, Tâbiin, Tebei tâbiin, İslamın ilklerin çizgisinde yaşanması için fıkıh çerçevesini çizen ve her biri ilimde ve yaşantısında ilklerin yolunda yürümüş olan mezhep imamları,  ömrünü ilme adamış ve ilmiyle amel ederek dev gibi eserler bırakmış alimler, insanı insandan ayıran ve üstün kılan tek şey olan takvadaki hassasiyetleri taşları bile dile getirecek kadar ileri olan evliyaullah, binbeşyüz yıllık İslam tarihinin devlet ve medeniyet çizgisini oluşturan ana devletler Ehli Sünnet yolunu, hadislerin sahihliğini, Peygamber sünnetini, bu silsilenin zaruretini bilemediler, anlayamadılar, idrak edemediler de sen mi anladın diye sormalı diyeceğim ama, adamların derdi anlamak değil, vazifelerini yapmak!

Ve vazifeleri gereği, bu zihniyete sahip olanların ortak noktası, yüzyıllar boyunca İlayi Kelimetullah Sancağını liyakatle taşımış,  fütuhat devleti olan ama aynı zamanda bir tasavvuf devleti olan, Ehli Sünnetin son kalesi, Son İslam Devleti Osmanlıya-Türk'e olan düşmanlıktır. Bu düşmanlık aynı şekilde devam ediyor. Yeniden diriliş ruhuna bürünmeye çabaladığımız şu günlerde önümüzdeki en büyük tehlikelerden birisi, İslamın ana yolu olan Ehli Sünnet anlayışını tahrif etmek isteyen kesimlerdir.  Tarih ispat ediyor...(Tayyar Tercan)

   milatgazetesi.com

 

   manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden
   sorumlu değildir.

 

Paylaş :

Diğer Haberler
Soyağacı Sorgulama İçin?..
Almanya'da '14. Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması'
İstanbul Nüfusuyla 129 Ülkeyi Geride Bıraktı!..
Dua İle Mesaiye Başlıyorlar!..
Tüm Yurtta Mevlit Kandili Coşkusu!..
Müftüye Nikah Yetkisi Yürürlüğe Girdi
Mevlid Kandili’nin Anlamı ve Ehemmiyeti
Mevlid Kandili'nin Adı Değişiyor!
Ahiret Olmasa Haklarını Kim Alacak?..
Arakanlı Annenin Dehşetli Dramı
BM'den Arakan'a Yardım Çağrısı
Diyanet İşleri Başkanı Belli Oldu!
Arakanlı Müslümanların Cesetlerini Yakıyorlar!..
2017 Kurban Bayramı Namaz Vakitleri
Arafat Coğrafyası Havadan Görüntülendi
Arakanlı Müslümanlara Soykırım Uygulanıyor!
15 Temmuz'un Yıldönümünde Türkiye Meydanlarda
Şehitlere 100 Bin Hatim
Türkiye’de 128 Bin Hafız Var
Her Müminin Kalbi Bir Kabe'dir!..
Tehlikeli Sıcak Hava Dalgası
Bütün İllerin Bayram Namazı Saatleri
Türkiye'den Yunanistan'a Ayasofya Cevabı
"Zenginin malında fakirin de hakkı vardır"
Alimler Birliğinden Katar Çağrısı!
İslam’ın En Yaman Düşmanı; Münafıklar!
Katar Krizi 100 Yıllık Bir Hesaplaşmadır!...
El-Cezire Neden Kapatılmak İsteniyor?
İhyau Ulumiddin'de A'dan Z'ye Oruç
İşte Katar’a Sunulan 5 Şart
ABD’nin İpiyle Kuyuya İnmek
Şuurlu Müslümanın İftar Sofrası
Müslümanlara İmreniyorum!..
Siirtli Molla İzzettin Kiraz Hakk'a Yürüdü
Gençlerbirliği'nden Oruç İsyanı!..
  YAZARLAR
  GAZETE 1. SAYFALAR
  ÖNE ÇIKANLAR
  TARİHTE BUGÜN
24 Şubat 1942
769 Romanyalı Yahudi'yi taşıyan vapur, Karadeniz'de batırıldı. ...
24 Şubat 1954
Tuna Nehri'nden gelen buzlar, İstanbul Boğazı'nı kapladı; trafik durdu. ...
24 Şubat 1955
Türkiye-Irak karşılıklı işbirliği antlaşması (CENTO) Bağdat'ta imzalandı. ...
24 Şubat 1955
Türkiye'nin ilk özel dedektiflik bürosu kuruldu. ...
 
  SON DAKİKA
» Parmak Egzersiziyle Gerginlikten Kurtulun!..
» Nusaybin'in UNESCO Adayı Camisine Ziyaretçi Akını
» Prof. Saraçoğlu'ndan ''Tam Buğday Ekmeği'' Uyarısı!..
» Birarada Yaşamanın Sigortası: İTİDAL
» Soyağacı Sorgulama İçin?..
» Çamlıca'daki Caminin Adı Bilin Ne Olacak?
» Almanya'da '14. Kur'an-ı Kerim Tilavet Yarışması'
» Slovenya’da İlk Minareli Cami
» Tevhid'in Önemli Beş Delili!..
» BM'den Arakan için 'soykırım' tanımı
» 2018 Hac Kuraları Çekildi
» Kur’ân-ı Kerim En Büyük Mucizedir!..
» Müslümanın İçi de Dışı da Temizdir!..
» Ziyaretçi Sayısı 2 Milyonu Geçti
» Yeryüzü Nura Boğuldu O Gece!..
  PARA PİYASALARI
    Alış Satış
  USD % tle>Sayfa untuleneme
  EUR % tle>Sayfa G runtuleneme
  HAVA DURUMU
İstanbul 9 ° C./ 6 ° C.
Ankara 6 ° C./ -2 ° C.
İzmir 15 ° C./ 8 ° C.
  NAMAZ VAKİTLERİ
 
  GÜNÜN FOTOĞRAFI    Hepsini gör
  HARİTA

Haritayı Daha Büyük Görüntüle
  SON 24 SAAT
Copyright © 2008 - MANA HABER. Her Hakkı Saklıdır.  
manahaber.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Sitemizde yayınlanan yazı, resim, grafik, ses ve görüntüler, ancak izin alındıktan sonra, kaynak gösterilerek ve link verilerek yayımlanabilir.